Kalviški vartai – TOP 10 pasitaikančių dizainų

Kalvystė – tai vienas seniausių amatų, kuris itin aktualus ir šiomis dienomis. Jau daugelį metų kalvystė gyvuoja per rankas, kurios leidžia pažvelgti į metalą kūrybiškai. Vienas iš labiausiai žinomų šio amato pavyzdžių yra kalviškų vartų gamyba. Tačiau, kiek gi jūs esate regėję skirtingų kalviškų vartų dizainų?

Šeimos Kalvės komanda, pasinėrusi į kalvystę ne tik kaip amatą, bet ir meną, išskiria TOP 10 kalviškų vartų dizainų, kuriais norime pasidalinti ir su savo skaitytojais.

Kokie yra skirtingi kalviškų vartų tipai?

Prieš pereidami prie smagiosios dalies (TOP dešimtuko) pradėkime nuo to, jog net ir kalviškų vartų tipų yra ne vienas ir ne du. Priklausomai nuo mūsų poreikių (saugumo, privatumo ir k.t.) kalviškus vartus galima rinktis iš skirtingų konstrukcijų. Pačios populiariausios yra šios:

Tvoros vartai:

Šie kalviški vartai montuojami prie jūsų namo tvoros sienos, užtikrindami dar didesnį namų saugumą. Paprastai tokie tvoros vartai gaminami su metalinių plokščių stulpeliais.

Įvažiavimo vartai:

Būtent tokie kalviški vartai dažniausiai montuojami įvažiavimuose, kad pro juos pratilptų net ir sunkiasvorės transporto priemonės. Šiems vartams naudojama kaltinė geležis, todėl jie yra itin tvirti ir atsparūs.

Sodo vartai:

Kalviški sodo vartai gali būti atsparūs drėgmei ir purvui, esančiam sodo pusėje. Jie netgi gali sukurti menišką lauko interjerą.

Stumdomieji vartai:

Jie taupo kiemo vietą ir yra lengvai valdomi. Gaminant juos iš kalvio geležies galima užtikrinti aukščiausios kokybės apsaugą ir ilgaamžiškumą.

TOP 10 kalviškų vartų dizainų

Klasikinis kaltinės geležies raižinys

Kalviški vartai – top 10 pasitaikančių dizainų

Ne paslaptis, kad kaltinės geležies vartų dizainas yra klasika. Šiam dizainui būdingi sudėtingi bei vaizdingi raštai, dvelkiantys elegancija ir rafinuotumu. Įspūdingos metalo garbanos nepalieka nei vieno abejingo ir suteikia vartams įmantrumo. Toks kalviškų vartų dizainas puikiai tinka tiek tradicinei, tiek moderniai aplinkai.

Kalti geometriniai raštai

Kalviški vartai – top 10 pasitaikančių dizainų

Ieškantiems modernesnio ir elegantiškesnio dizaino, kalviški vartai su kaltais geometriniais raštais yra puikus pasirinkimas. Švarios linijos, aštrūs kampai ir tikslios formos sukuria elegantišką ir rafinuotą dizainą, kuris dera prie įvairių architektūrinių stilių.

Gamtos įkvėpti motyvai

Kalviški vartai – top 10 pasitaikančių dizainų

Savo natūraliu grožiu gamta nuo seno yra neišsemiamas kalvių įkvėpimo šaltinis. Lapų, vijoklių ir gėlių motyvais puošti kalviški vartai suteikia namams išskirtinumą. Tokie raštai, puikiai derėdami prie sodo aplinkos, sukuria harmoningą vartų ir aplinkos dizainą.

Šiuolaikinis minimalizmas

Kalviški vartai – top 10 pasitaikančių dizainų

O tiems, kurie teikia pirmenybę modernesnei estetikai, šiuolaikiniai minimalistiniai kalviški vartai yra puiki alternatyva visai pompastikai. Šie vartai pasižymi švariomis linijomis, paprastomis formomis ir neperkrautu dizainu.

Art Deco Glamour

Kalviški vartai – top 10 pasitaikančių dizainų

XX a. pradžios Art Deco judėjimas paliko pėdsaką net ir kalvystėje. Šis dizainas pasižymi geometrinėmis formomis bei drąsiomis linijomis. Patikėkite, Art Deco Glamour dizaino kalviški vartai neliktų nepastebėti.

Kaimiškas žavesys

Kalviški vartai – top 10 pasitaikančių dizainų

Kaimiški vartai pasižymi rankomis kaltos geležies netobulumais ir grubiomis formomis. Tokie elementai kaip apdaila, kaltinės kniedės ir natūralios tekstūros suteikia šiurkštaus žavesio. Tokie kalviški vartai idealiai tinka rąstiniams nameliams ar sodyboms.

Azijos įkvėpimas

Kalviški vartai – top 10 pasitaikančių dizainų

Šiuose vartuose, kuriuose naudojami azijietiško dizaino elementai, dažnai vyrauja švarios linijos, minimalistinės formos ir sudėtingos rankų darbo detalės. Eidami pro tokius vartus tikrai pajusite ramybę!

Pramoninis tvirtumas

Kalviški vartai – top 10 pasitaikančių dizainų

Tačiau, jei, užuot galvoję apie raštus, jus labiau kankina klausimas apie vartų saugumą, pramoninio stiliaus kalviški vartai kaip tik tai, ko jūs ieškote. Jie ne veltui vadinasi pramoniniais, nes pasižymi savo ilgaamžiškumu. Tad įspūdingų ornamentų ar gėlių čia neišvysite, tačiau tokie kalviški vartai žavi savo tvirtumu bei garantuoja saugumą. Šio dizaino vartai tinka miesto ir/ar lofto stiliaus gyvenamosioms erdvėms.

Viduržemio jūros regiono puošnumas

Kalviški vartai – top 10 pasitaikančių dizainų

Įkvėpti turtingos Viduržemio jūros regiono istorijos ir kultūrų įvairovės, šie vartai pasižymi įmantriais raštais, ornamentuotais ritiniais ir ryškiomis spalvomis. Viduržemio jūros regiono stiliaus kalviški vartai įėjimams suteikia prabangos, sukelia saulės nutviekstų vilų ir pakrantės sodybų vaizdus.

Viktorijos laikų ekstravagancija

Kalviški vartai – top 10 pasitaikančių dizainų

Viktorijos laikų stiliaus kalviški vartai – tai prabangos, puošnių detalių ir romantikos akcentai. Šiuose vartuose dažnai būna sudėtingų raštų, gėlių motyvų ir dekoratyvinių puošmenų. Jais dažnai puošiami istoriniai namai, muziejai ir didingi pastatai, suteikiant Viktorijos laikų elegancijos atspalvį.

Taigi, kalviškų vartų dizainų išties apstu, tačiau jei vis dar kyla klausimas, kaip išsirinkti labiausiai tinkantį, visuomet Šeimos Kalvės komanda patars ir padės atrasti tinkamiausią dizainą jūsų namams, sodui ar sodybai.

Pasikliaukite Šeimos Kalvės komanda, kuri pasirūpins Jūsų namų grožiu.